Aktivity v okolí

Zámek Klášterec nad Ohří

Zámek se nachází na levém břehu řeky Ohře v deseti hektarovém, dendrologicky velmi cenném, anglickém parku z 20. a 70. let 19. století, ve kterém je 220 druhů stromů z celého světa.

V zámeckém areálu je rovněž sala terrena s glorietem se sochařskou výzdobou od Jana Brokofa z 80. let 17. století. V severní části parku je dále křížová cesta z 90. let 17. století.

Více informací

Lázeňský dům Evženie

V těsné blízkosti řeky Ohře, s výhledem na Krušné hory a Doupovské vrchy, se v sousedství anglického zámeckého parku nachází klidný a tichý lázeňský areál, který svou nabídkou uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta.

Lázeňský dům Evženie ARC-MED s.r.o., navazuje na tradici lázeňství, která dosahuje až do roku 1881, kdy byly objeveny zdejší léčebné minerální prameny.

V současné době poskytuje komplexní rehabilitační i wellness péči na nejvyšší možné úrovni.

Více informací

Město Klášterec nad Ohří

Vznik Klášterce spadá do období let 1150 až 1250. Tehdy zde postoloprtští benediktní založili malý klášter, od kterého je odvozeno jméno města, ačkoliv v dnešní době se zde klášter již nenachází.

V roce 1353 se z písemných zmínek dozvídáme latinké jméno města - Claustrellum a o tři roky později neměcký název Klosterlin.

 

Více informací

Aquapark Klášterec nad Ohří

  • Největší beach sportoviště
  • 6x – volejbal hřiště
  • 3x – stolní tenis
  • 1x – street basketbal
  • 1x – ruské kuželky

Virtuální prohlídka z tobogánové věže

Více informací

Zámecký park

Zámecký park, který se rozkládá na více než devíti hektarech okolo zámku v Klášterci nad Ohří, se řadí z dendrologického hlediska mezi velmi cenné krajinářské prvky. Park se rozkládá v poměrně členitém terénu na levém břehu řeky Ohře, se kterou bezprostředně sousedí. Členitost plochy umožnila vysazení keřů a stromů s různými nároky na životní prostor, přičemž se v průběhu času původní domácí druhy nahrazovaly stromy a keři z exotických stanovišť.

Více informací

Ski areál Alšovka

Areál určený, jak pro začínající lyžaře a snowboardisty, tak i pokročilejší lyžarě a především pro rodiče s dětmi.

V areálu Alšovky nedaleko Měděnce je možné využít dva vleky v délce 300 a 500 metrů.

- Parkování u horních stanic vleků ZDARMA

- sjezdové tratě se 100% pokrytím systémem umělého zasněžování

Více informací

3D kino Egerie

Kinosál je vybaven 3D zvukovým systémem AURO 11,1, špičkovým serverem QUBE a jedním z nejlepších projektorů na světě DP - 19B 4k od belgického výrobce Barco. Ten nabízí rozlišení až 4K. Za tímto označení se skrývá cca 8 milionů obrazových bodů (Digital cinema 4K Scope 4096 × 1714 = 7 020 544 pixelů 2,39:1, Digital cinema 4K Flat 3996 × 2160 = 8 631 360 pixelů 1,85:1), a proto zaručuje možnost vynikající 3D projekce. Skvělé zážitky z 3D promítání pak zajistí aktivní 3D brýle (XPAND).

Více informací